Benátsky karneval s prenocovaním

Program

Program zájazdu Benátsky karneval s prenocovaním

Rýchly popis:

Do Benátok sa každoročne vracia slávny Benátsky karneval, kedy ulice žijú farbami, mesto zaplavujú masky a slávnostné prehliadky a všetko sa odohráva v dvoch hlavných dejiskách karnevalu - Námestie sv. Marka a Canal Grande.


Ubytovanie: 1x v hoteli

Stravovanie: 1x raňajky

 

BenátkyDoprava:
autobusová

Program:
1. deň – odchod zo Slovenska v dopoludňajších hodinách, večer ubytovanie a nocľah.
2. deň – raňajky, plavba loďou z parkoviska Punta Sabbioni, príchod do Benátok v raňajších hodinách, prehliadka mesta so sprievodcom. Námestie sv. Marka, ktoré je bezpochyby ústredným bodom Benátok a hlavným miestom stretnutia miliónov turistov, ktorí sem prichádzajú každý rok. Samotné námestie je impozantným priestorom, ktorý je zo všetkých strán obklopený budovami v arkádovom štýle, v ktorých sa na prízemí nachádzajú kancelárie, múzeá, obchody a kaviarne. Veža Campanilla (zvonica), ktorá v minulosti plnila rôzne funkcie – slúžila ako maják pre lodivodov plaviacich sa v lagúne, zvony určovali čas a oznamovali dôležité udalosti. Oblúkový most Rialto, elegantný kamenný most, ktorý oddeľuje štvrte San Marco a San Polo, tvoria tri sady schodov rozdelených arkádami. Centrálne schody sú lemované obchodmi a ďalšie schody, na severnej a južnej strane mosta, ponúkajú tie ikonické výhľady na Canal Grande s gondolami a vodnými autobusmi (vaporetti). Najvýznamnejšia svetská stavba Benátok, Dóžov palác, kde slávni umelci ozdobili takmer každú miestnosť, vďaka čomu sú interiéry ohromujúce. Dóžov palác je majstrovským dielom gotickej architektúry. Prvá stavba bola postavená okolo roku 815, ale súčasná dispozícia budovy je prevažne zo 70. rokov 12. storočia, hoci bola v priebehu storočí zrekonštruovaná a prerobená. Dóžov palác bol sídlom dóžov, ako aj finančným, právnym a politickým centrom Benátskej republiky.K Dóžovmu palácu patrí aj oblúkový krytý most – Most vzdychov, ktorý ho prepája s bývalou väznicou. Popoludní individuálna návšteva Baziliky sv. Marka, chrámu s viacerými kupolami na Námestí svätého Marka. Je hlavnou atrakciou Benátok a jednou z najpozoruhodnejších sakrálnych stavieb byzantskej architektúry v Európe. Pokračovanie vo víre karnevalovej zábavy. Benátsky karneval (Carnevale di Venezia) je jednou z najznámejších a najobľúbenejších každoročných udalostí v Benátkach. Počas karnevalu v uliciach a na mnohých miestach mesta vystupujú pouliční hudobníci, divadelníci a cirkusoví umelci z rôznych krajín a množstvo ľudí v karnevalových kostýmoch a maskách. Plavba loďou na parkovisko Punta Sabbioni. Odchod na Slovensko.
3. deň - príchod na Slovensko v ranných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, vstupný poplatok turistického autobusu do mesta, 1x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: transfer loďou do/z Benátok cca 20 EUR/os./ obojsmerne (platba na mieste), pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), doprava v meste (napr. metro, vlak a pod.) počas zájazdu po pamiatkách a atrakciách. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5  EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 45 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 50 EUR/1 noc, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 110 EUR. Nástupné miesta:  BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 25 EUR. Poznámka: z ceny zájazdu nie je možné poskytnúť zľavy. 

Typ stravy:
raňajky

Dni:
3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
karneval | plavba loďkou | Námestie sv. Marka | Dóžov palác

Benátsky karneval s prenocovanímBenátsky karneval s prenocovanímBenátsky karneval s prenocovanímBenátsky karneval s prenocovanímBenátsky karneval s prenocovanímBenátsky karneval s prenocovanímBenátsky karneval s prenocovanímBenátsky karneval s prenocovanímBenátsky karneval s prenocovanímBenátsky karneval s prenocovaním
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Benátsky karneval s prenocovaním

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
9.2.2024 - 11.2.20243autobusová165,00 €Objednať
terminy

Dovolenkové info

Benátska riviéra - priemerné teploty

               V.   VI.   VII.   VIII.   IX.
Vzduch:    23   26    29     29     26
Voda:        20   22    24     25     23

Benátska riviéra - čas prepravy

   Vzdialenosť z Bratislavy : približne 600 km
   Čas prepravy autom : 6-10 h.
   Čas prepravy je informatívny a závisí od premávky, vodičských schopností a počte prestávok.

Viac info o ceste autom do Talianska

Fakultatívne výlety v Taliansku

TALIANSKO - fakultatívne výlety

Dovolenka Taliansko   Last minute Taliansko   Destinácie Taliansko    informácie o Taliansku

Fakultatívne výlety - TALIANSKO pevnina

Vzhľadom na obrovskú rozlohu a rôznorodosť Talianska máte k dipozícii obrovské množstvo rôznych atrakcií, kultúrnych či prírodných krás. Od oblasti, v ktorej sa nachádzate závisí aj aktuálna ponuka výletov.

Ak ste si vybrali miesto pre svoju dovolenku na severe Talianska, určite si nezabudnite pozrieť romantické Benátky ( Venezia ), prekrásne mesto Padova, či vyraziť na výlet k jazeru Lago di Garde, alebo tí odvážnejší do Dolomitov. Ak dovolenkujete s deťmi, tak určite nevynechajte Guliverland v Lignane, alebo aquapark v Lido di Jeselo.

V strede Talianska pri Jadranskom mori odporúčame navštíviť mestá Senigallia s jeho hradbami a polkruhovým neoklasickým trhoviskom, alebo Ascoli Piceno s množstvom pamätihodností. Rovnako tak za návštevu určite stojí Atri, ktoré je považované za najkrajšie mestečko regiónu Ambruzzo, Lanciano so zachovaným stredovekým jadrom, hlavné mesto regiónu Ambruzzo L Aquila či stredoveké mestečko Scanno s nádherným jazerom.

Na juhu Talianska v regióne Apúlia ( Puglia ) sa okrem nádherných prírodných scenérii môžete kochať historickou vstupnou bránou do mesta Gargano, navštíviť vraj najkrajšie historické mesto regiónu Peschici a množstvo ďalších miest, ktoré sú doslova posiate historickými pamiatkami ( Ostuni, Masserie, Bari, Lecce... )

V regióne Kampánia určite nezabudnite navštíviť ostrovy Capri a Ischia s nádhernou prírodou a na Ischii aj s termálnymi prameňmi.

V oblasti Lazzio už blízkosť samotného Ríma dáva predpoklady na skvelé zážitky všetkým čo túžia po historických pamiatkach.

Na severozápadnom pobreží talianska si určite nenechajte ujsť šikmú vežu v Pise, nádherné mesto Florencia, historické mestečko Pietrasanta a pod. A samozrejme využite aj možnosti vidieckeho turizmu, ktorý je vo vnútrozemí tohto regiónu vybudovaný na veľmi vysokej úrovni.

V takmer každom stredisku nájdete množstvo vodných športov a neodmysliteľné výlety loďou popri pobreží s kúpaním v romantických zátokách a s gurmánskymi špecialitami servírovanými priamo na lodi, alebo na pláži.

O možnosti fakultatívnych výletov Vás radi poinformujú delegáti jednotlivých CK.Taliansko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Taliansko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Talianska:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Rakúsko tiež postačuje platný občiansky preukaz

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Taliansku :
   - nie je

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk