Isis 4

Program

Program zájazdu Isis 4


Plavba po Níle s návštevou priľahlých chrámov a Údolia kráľov, spojená s odpočinkom pri Červenom mori. Program je obohatený o návštevu jednej z najatraktívnejších lokalít Egypta – skalných chrámov v Abou Simbel.

Program zájazdu
1.deň : Hurghada
Prílet do Hurghady, transfer do hotela, ubytovanie.
2.- 3. deň: Hurghada
Voľné dni pri Červenom mori.
4. deň: Hurghada -Asuán
Skoro ráno odchod autobusom do Asuánu, po príchode navštívite ostrovný chrám Philae, ktorý je zasvätený bohyni Isis. Po prehliadke nalodenie, večera a nocľah na lodi.
5.deň: Kom Ombo- Edfu
Dopoludnia voľný program, fakultatívne možnosť návštevy skalných chrámov Abou Simbel alebo Núbijskej dediny. Plavba po Níle do Kom Ombo, ktorý je zasvätený dvom bohom. Bohu Horovi so sokolou hlavou a krokodíliemu bohu Sobekovi. Návrat na loď , obed a plavba do Edfu . Večera a nocľah na lodi.
6. deň: Luxor
Návšteva chrámu v Edfu, ktorý je zasvätený staroegyptskému bohovi neba, slnka a svetla, bohu Horovi. Tento gigantický chrám má niekoľko pylónov a je zdobený reliéfmi a nástennými maľbami. Po prehliadke chrámu pokračovanie plavby do Luxoru, ktorý bol v stredoveku známy ako Téby a bol hlavným mestom Egypta v novej ríši a taktiež slávnym mestom Boha Amon-Rea. Vo večerných hodinách návšteva nádherného osvetleného Luxorského chrámu. Návrat na loď, večera a nocľah na lodi.
7. deň: Luxor - Hurghada
Po raňajkách návšteva Karnackého chrámu a Údolia kráľov, ktoré za čias starovekého Egypta slúžilo ako pohrebisko faraónov a silných šľachticov. Údolie kráľov je Arabmi nazvané Bibán Al-Mulúk, "Brána kráľov", ktorá leží na severozápade v štrbine vápencového masívu líbyjskej hory na západnom brehu rieky Níl v samom srdci thébskej nekropoly, ktoré spolu zo zvyškom tébskeho pohrebiska bolo zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nasleduje prehliadka chrámu kráľovnej Hatšepsut, ktorá sa nechávala vyobrazovať ako muž a bola druhou doloženou kráľovnou Egypta. Ďalšou zastávkou sú Memnonove kolosy, kolosálne dvojičky zobrazujúce faraóna Amenthotepa III. Návrat na loď, obed a popoludní odchod do oblasti Hurghady, po príchode ubytovanie v hoteli a večera.
8. deň: Hurghada
Raňajky, transfer na letisko, odlet do SR

Upozornenie: All inclusive sa vzťahuje iba na pobyt v oblasti Hurghady. Oblasť Hurghady znamená, že klienti počas pobytu môžu byť ubytovaní v Hurghade, Safage, Soma Bay alebo v El Goune. V prípade jednolôžkovej izby je príplatok za SGL kajutu už započítaný v cene jednolôžkového príplatku. V prípade 3 osôb je ubytovanie v hoteli aj na lodi v dvojlôžkovej izbe s prístelkou.Pre väčšie pohodlie však odporúčame priplatiť si na lodi pre 3. osobu jednolôžkovú kajutu. Nejedná sa ale o povinnosť, záleží iba na rozhodnutí klienta. Minimálna obsadenosť pre realizáciu zájazdu je 6 osôb.V cene zájazdu je zahrnuté: letenka Bratislava/Hurghada-Bratislava/, 4 noci v hoteli v Hurghade s All Inclusive (v prípade okruhu 4* v 4* hoteli, v prípade okruhu 5* v 5* hoteli
3 noci s plnou penziou na 5* lodi)
služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestny sprievodca , transfery klimatizovaným autobusom alebo mikrobusom, prehliadky podľa programu vrátane vstupov.

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky 199 € (zahŕňajú: letiskové a bezpečnostné poplatky vrátane servisných služieb)*, palivový príplatok 25 €*, poplatok za vybavenie víz 25 €, komplexné cestovné poistenie 3,10€ /os./deň, príplatky za fakultatívne služby uvedené v cenníkoch jednotlivých hotelov (napr. príplatok za jednolôžkovú izbu a pod.), voliteľné služby, fakultatívne výlety na mieste, doporučené bakšišné.*Výška letiskových poplatkov a palivového príplatku sa môže meniť podľa aktuálnej situácie.

Isis 4Isis 4Isis 4Isis 4Isis 4
program

Destinácia

Destinácia Hurghada

   Traduje sa, že kto nenavštívil Hurghadu, nevie, čo je to africké pobrežie Červeného mora v Egypte .
Korálové útesy v Hurghade patria medzi najkrajšie potápačské lokality sveta.
Turistické stredisko Hurghada vyrástlo z malej rybárskej osady, má nádherné piesočné pláže,
krištáľovo čistú vodu s bohatým podmorským životom, ktorý privádza milovníkov podmorskej fauny do úplne iného sveta.

  > Čítať celý článok

Destinácia Egypt

   Egypt ponúka úžasnú scenériu podmorského života, nádherný farebný svet koralov a rybičiek. Dovolenkový raj pre vyznávačov šnorchlovania a potápania - to je Egypt.
Zároveň si v Egypte môžete užiť prehliadku skvostov našej histórie, presunúť sa do obdobia Faraónov, zájsť do vnútra pyramídy, či navštíviť Beduínsku dedinu, alebo jednoducho stráviť deň v púšti.
  > Čítať celý článok

destinacie

Dovolenkové info

Egypt - fakultatívne výlety

   Fakultatívne výlety sú organizované zahraničnými cestovnými kanceláriami a môžete si ich zakúpiť prostredníctvom delegátov príslušnej cestovnej kancelárie.

* výlet loďou na ostrov GIFTUN:    ( Orientačná cena: 20 € )
Vychutnáte si plavbu na krásny piesočnatý ostrov, ktorý leží asi hodinu cesty loďou z Hurghady. Vyskúšate si potápanie na otvorenom mori pri koralových útesoch, po zakotvení na ostrove Giftun si vychutnáte kúpanie na panenskej pláži a chuťové bunky si pošteklíte pravými rybárskymi špecialitami.

* BEDUÍNSKA VEČERA:     ( Orientačná cena: 20 € )
Zažijete dobrodružnú cestu púšťou s okolitými horami na džípoch až do beduínskej osady. Spoznáte pravý život Beduínov, ich hospodárstvo (gazely a ťavy - vyskúšate si sedenie na ťave) a kuchyňu. Pohostia Vás plackami a večer si pri barbecue vychutnáte Beduínsku živú hudbu, spev a tanec. Cestou späť si nenechajte ujsť pozorovanie západu Slnka.

* výlet PONORKOU:     ( Orientačná cena: 36 € )
Dobrodružná plavba ponorkou hotela Sindbad trvá približne 1,5 hodinu. V ponorke sú stolíky s jednoduchým občerstvením.

* výlet KÁHIRA:     ( Orientačná cena: 70 € )
Celodenný zájazd do hlavného mesta Egypta. Odchod v skorých ranných hodinách. Počas výletu spoznáte kus Egyptskej histórie návštevou Egyptského múzea v Káhire, rovnako tak prehliadku pyramíd v Gize. Predstavia Vám výrobu papyrusu, či parfémov.

* výlet KÁHIRA dvojdňová:     ( Orientačná cena: 140 € )
Prvý deň je rovnaký ako pri jednodňovom výlete. Prežijete večeru na vidiecky štýl a nezabudnuteľnú noc v Káhire s návštevou tržnice. V priebehu druhého dňa si môžete pozrieť slávnu Alabastrovu mešitu a potom najstaršiu pyramídu panovníka Džosera v Sakkare.

* výlet LUXOR:     ( Orientačná cena: 70 € )
Ponoríte sa do Egyptskej histórie. Precestujete cez púšť do Nílskeho údolia. V Luxore môžete obdivovať Údolie kráľov, Memnonove kolosy, chrám kráľovnej Hatšepsut a po obede chrám v Karnaku.Egypt - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Egypt - vlajka Doklady k vycestovaniu do Egypta:
   - platný cestovný pas, platnosť minimálne 6 mesiacov od ukončenia platnosti víza
   - vízum platí 3 mesiace,    - vízum vybaví cestovná kancelária, alebo sa dá zakúpiť pri vstupe do krajiny

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Egypte :
   - SEČ +1 hodina

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk