Hotel Atlantis 4*

Grécko / Kos / Lambi

Kategória zájazdu Pobytové zájazdy, Pobytové zájazdy

ubytovanie priamo u pláže
2,5 km od centra
25,0 km od letiska

Hotel Atlantis 4*

Ubytovanie

Ubytovanie Hotel Atlantis 4*

Rýchly popis:
Kvalitný hotelový komplex obklopený peknou udržiavanou záhradou priamo na pláži. Jeho veľkou výhodou je poloha vzhľadom k hlavnému mestu. Do jeho centra sa dostanete 30 minútovou pešou prechádzkou po ulici s čulým turistickým ruchom, s množstvom historických pamiatok, obchodíkov a taverien, alebo na bicykli po pekne upravenej cyklotrase.

Poloha:
hotelový areál leží priamo na pláži v stredisku Lambi, ktoré sa považuje za predmestie hlavného mesta Kos. Od centra Kosu je hotel vzdialený necelé 2 km, od letiska 25 km.

Hotel:
komplex pozostáva z hlavnej budovy, vedľajších budov a bungalovov. K dispozícii je recepcia, vstupná hala, zmenáreň, televízna miestnosť, Wi-Fi v lobby zdarma, hlavná reštaurácia, hlavný bar za poplatok, bar pri bazéne, snack bar, plážový bar za poplatok, relaxačný bazén, bazén na športové aktivity a detský bazén, detské ihrisko, denné aj večerné animačné programy vo viacerých jazykoch, za poplatok: herňa, stolný tenis, biliard, tenisový kurt, obchod, požičovňa automobilov, motocyklov a bicyklov.

Izby:
dvojlôžkové s možnosťou jednej prístelky sú vybavené klimatizáciou, SAT TV, telefónom, trezorom (zdarma), majú sušič na vlasy, vlastné sociálne zariadenie (vaňa, WC), balkón alebo terasu, Wi-Fi pripojenie na izbách je za poplatok. Izby sú situované v hlavnej budove, vo vedľajších budovách aj v bungalovoch. Rodinné izby pre štyri osoby s dvomi oddelenými miestnosťami sú na vyžiadanie.

Stravovanie:
all inclusive – raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov, studené i teplé občerstvenie počas dňa, koláče, zmrzlina, káva, čaj, čapované pivo a iné miestne alkoholické aj nealkoholické nápoje. Možnosť zabezpečiť stravu pre celiatikov na vyžiadanie.

Pláž:
piesková s prímesou drobných kamienkov. Slnečníky a ležadlá na pláži za poplatok, plážový bar za poplatok. Centrum vodných športov na pláži (za poplatok).

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
  7, 10 resp 11x ubytovanie s all inclusive, letecká doprava Bratislava - Kos - Bratislava, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci).

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 195 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, pobytová taxa 3 EUR/izba/deň (platba na mieste), palivový príplatok 20,- EUR/osoba. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň, poistenie opustenej domácnosti 2,20 EUR/deň. Ostatné doplatky: príplatok za rodinnú izbu 170 EUR/izba/7 nocí, 240 EUR/izba/10 nocí, 265 EUR/izba/11 nocí.

Typ stravy:
all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:
 
OSTROV KOS
Ostrov Kos, nazývaný tiež Hippokratov ostrov, je tretím najväčším ostrovom súostrovia Dodekanesos v Egejskom mori. Jeho dnešná podoba je poznačená vplyvom rôznych kultúr, čoho dôkazom sú ruiny gréckych chrámov a rímskych divadiel, turecké mešity s minaretmi z čias tureckej nadvlády, či stredoveká pevnosť Johanitov. S ostrovom sa najviac spája meno antického lekára Hippokrata, považovaného za zakladateľa medicíny, s ktorým sú späté aj najvyhľadávanejšie atrakcie ostrova. Jednou z nich je prvá nemocnica Asklépion zasvätená bohu lekárov Asklépiovi. Na Platanovom námestí v meste Kos si turisti radi posedia pod slávnym platanom, pod ktorým Hippokrates učil svojich žiakov. Hlavné mesto Kos je zároveň strediskom zábavy. Okrem historických pamiatok sa ostrov Kos pýši aj zelenou prírodou, piesočnatými plážami a priezračným morom. Výborným podmienkam sa tešia milovníci najrôznejších druhov vodných športov. Vďaka svojej neveľkej rozlohe je možné preskúmať tradičné dedinky vo vnútrozemí ako Zia, Pyli, Asfendiou, Kefalos, najkrajšie pláže Paradise Beach a Golden Beach a všetky ďalšie čarovné zákutia ostrova v priebehu jedného dňa.

LAMBI
Stredisko sa považuje za predmestie hlavného mesta Kos. Práve pre svoju krátku vzdialenosť od centra mesta patrí medzi turistami najvyhľadávanejšie lokality na ostrove. Azúrové more s ponukou rôznych druhov vodných športov lemuje viac ako 1 km dlhá piesočnatá pláž. Neustále rozvíjajúca sa infraštruktúra a zvyšovanie kvality služieb vytvárajú podmienky pre komfortnú dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí. Transfer z letiska trvá asi 40 minút.

Fakultatívne výlety:
 
Grécky večer – večer s bohatým programom, tradičnou gréckou kuchyňou a pravou gréckou zábavou s hudbou a tancom.
Plavba ku trom ostrovom – plavba loďou so zastávkami na ostrovoch Plati, Kalymnos a Pserimos. Jedinečný program na každom z ostrovov, vrátane barbeque priamo na palube, kúpania, návštevy továrne na spracovanie špongií a relaxu na pláži.
Sopečný ostrov Nissyros – plavba loďou do prístavu Mandraki a zostup na dno krátera aktívnej sopky Polyvotis. Prehliadka historického kláštora a tradičnej architektúry samotného prístavu Mandraki.
Turecko – plavba do tureckého prístavného mesta Bodrum, prehliadka najväčších atraktivít.
Okruh ostrovom – prehliadka ostrova vrátane pamiatok hlavného mesta Kos (tržnica, archeologické múzeum, mešita, Hippokratov platan, prvá nemocnica Asklepion).

Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*Hotel Atlantis 4*
ubytovanie

Destinácia

Destinácia Kos

   Ostrov Kos sa nachádza v juhozápadnej časti Egejského mora. Ak hľadáte krásnu hornatú prírodu, romantické dedinky, či krištáľovo čisté more, ostrov Kos je ako stvorený pre Váš dovolenkový sen.
  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Kos

Články z kategórie: Grécko

destinacie

Dovolenkové info

Kos - priemerné teploty

               V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   IX.
Vzduch:    24     28    32      34     29    25
Voda:        21     24    25      25     24    21

Kos - čas prepravy

   Kos letecky:
   Prílet: Kos
   Let z Bratislavy: 2:20 h.
   Transfer z letiska do stredísk na ostrove: 0:10 - 0:50 h.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Fakultatívne výlety z ostrova Kos

KOS - fakultatívne výlety

Celodenný okruh ostrovom
výlet za najkrajšími skvostami ostrova ako sú horské dediny, tradičný dom, veterný mlyn a samozrejme výlet bude zakončený kúpaním.

Vodný park
Výlet za vodnými radovánkami tobogánmi, bazény s vlnobitím a pod.

ostrov Nissyros
Výlet loďou za druhou najväčšou činnou sopkou v Európe na ostrov Nissyros. Počas dňa prehliadka mesta a možnosti nákupov.

Výlet loďou po Egejskom mori
Plavba za krásami ostrova Kalymnos, prehliadka dielne na výrobu morských špongií, kúpanie v zátoke pri ostrove Plati, kúpanie a relax na piesočnatej pláži ostrova Pserimos.

Grécky večer
spoznáte národné zvyky, jedlá a grécky folklór

výlet do Turecka
Celodenný výlet za nákupmi do Tureckého Bodrumu.

Výlet loďou za kúpaním
Chytanie rýb, kúpanie v zátokách, bareque...

Grécko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Grécko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Grécka:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Srbsko a Macedónsko tiež postačuje platný občiansky preukaz
   - doplňujúce informácie k ceste autom : blog o cestovaní - Grécko autom

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Grécku :
   - SEČ +1 hodina

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk