Hory a ostrovy Severného Vietnamu

Program

Program zájazdu Hory a ostrovy Severného Vietnamu

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Let s prestupom do Hanoja.

2: PRÍLET DO HANOJA
Prílet do Hanoja, transfer do hotela. Relax v hoteli, po zvyšok dňa individuálne voľno, nocľah v Hanoji.

3: HANOJ
Raňajky. Celodenný okruh po hlavnom meste Vietnamu s návštevou konfuciovho Chrámu literatúry (prvej univerzity vo Vietname založenej v roku 1075) a Pagody jediného stĺpu. Prehliadka Ho Chi Minhovho mauzólea (zvonku), budhistickej pagody Tran Quoc a taoistického chrámu Quan Thanh. Obed v hanojskom štýle. Po obede okružná jazda rikšou po starom meste, návrat do hotela, nocľah v Hanoji.

4: NA STRECHU INDOČÍNY
Skoré raňajky, odchod do Sapy - malebného horského mestečka, bývalej francúzskej kolónie, ktoré je známe predovšetkým množstvom ryžových terás v jeho okolí a očarujúcimi výhľadmi na majestátne hory i hlboké údolia. Obed v miestnej reštaurácii, ubytovanie v hoteli, krátka prestávka na odpočinok. Popoludní odchod k najvyššej hore Vietnamu, aj celej Indočíny - k hore Fan Si Pan (3.143 m n. m.), ktorá je často nazývaná aj „Strechou Indočíny“. Jazda na vrchol tejto hory najdlhšou lanovkou na svete, zapísanou do Guinessovej knihy rekordov (má 6,2 km). Návrat do hotela, nocľah v mestečku Sapa.

5: HORSKÉ KMENE A RYŽOVÉ POLIA
Raňajky. Prechod nádhernými prírodnými scenériami údolia Ban Khoang až do horskej dedinky Lu Khau, ktorá je domovom horských kmeňov Hmongov a Červených Dao. Prejazd do údolia Ta Giang Phinh, obed v miestnej reštaurácii. Cestou späť do mestečka Sapa si vychutnáte panoramatické výhľady na horské dedinky zasadené medzi ryžovými poľami. Zastávka pri domorodých kmeňoch. Nocľah v Sapa.

6: TRH V MESTEČKU SAPA
Raňajky. Návšteva známeho trhu v mestečku Sapa, ktorý svojimi farbami a vôňou útočí na všetky ľudské zmysly. Obed v miestnej reštaurácii, transfer späť do Hanoja, nocľah.

7: SAFARI
Raňajky, odchod do jednej z posledných rezervácií tropického pralesa na svete, do NP Cuc Phuong, ktorý poskytuje domov stovkám druhov zvierat a rastlín. Obed v miestnej reštaurácii, po obede zoznámenie sa s NP a prehliadka jaskyne s pozostatkami prehistorického osídlenia. Večerné safari s miestnym rangerom k pozorovaniu nočných tvorov. Večera a nocľah v NP Cuc Phuong.

8: PLAVBA JASKYŇAMI
Raňajky, dvojhodinová prechádzka Národným parkom až k tisícročnému stromu. Obed formou pikniku priamo v NP. Na záver prehliadka 200 miliónov rokov starej fosílie a odchod do unikátnej krasovej oblasti Ninh Binh, zapísanej na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Plavba majestátnymi jaskynnými komplexmi na loďkách. Počas plavby prehliadka jedného z budhistických chrámov. Nocľah v Ninh Binh.

9: LOĎOU DRAČOU ZÁTOKOU
Raňajky, odchod do Ha Long. Po príchode ubytovanie na lodi. Obed na lodi počas plavby medzi tisíckami ostrovčekov v slávnej Dračej zátoke, zapísanej na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Večera a nocľah na lodi.

10: HANOJ
Možnosť ranného cvičenia Tajči na palube lode, raňajky. Pokračovanie v plavbe krasovou oblasťou späť do prístavu, vylodenie. Transfer späť do Hanoja k finálnemu odletu do Prahy (Viedne).

11: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Hanoj ??- Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
7 x nocľah v hoteloch 3* s raňajkami
1 x nocľah na lodi počas plavby Dračou zátokou
7 x obed a 2 x večera
program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itinerára
poplatky za lanovku
služby sprievodcu CK (min.12 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR
vízum do Vietnamu (o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK – za poplatok 40,- EUR/osoba)
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)
fakultatívne výlety
prepitné (cca 30,- USD/osoba poznávacia časť + 5,- USD/osoba pobyt na lodi)
Hory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného VietnamuHory a ostrovy Severného Vietnamu
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Hory a ostrovy Severného Vietnamu

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
8.3.2024 - 18.3.202411leteckáPraha1 799,00 € (1 959,00 €)Objednať
terminy

Dovolenkové info

Vietnam - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Vietnam Doklady k vycestovaniu do Vietnamu:
   - platný cestovný pas a vízum
   - na pobyt dlhší ako 15 dní sa vyžaduje pozvanie súkromnej osoby,
      alebo cestovnej kancelárie
   - veľvyslanectvo vyžaduje manipulačný poplatok 60,- EUR
   - po vstupe do krajiny treba vyplniť vstupný/výstupný deklaračný list
   - do 2 dní od vstupu do krajiny je potrebná policajná registrácia

Časový posun vo Vietname :
   - SEČ +5 hodinydovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk