Porto

Program

Program zájazdu Porto

Rýchly popis:

Druhé najväčšie portugalské mesto láka na barokové kostoly, malebné obchodíky, či veľkolepú scenériu okolo rieky Duoro. Navštívite jedno z najkrajších kníhkupectiev sveta Livraria Lleo, secesnú kaviareň Majestic, stanicu Sao Bento, štvrť Ribeira, Eiffelov most, pivnice plné portského vína, burzový palác, zájdete až k pobrežiu Atlantického oceánu a loďou sa preveziete po rieke Duoro. Porto Vás privíta s otvorenou náručou.


Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky


PortoDoprava:
letecká

Program:

1. deň - prílet do Porta, transfer do hotela, ubytovanie. Zoznámenie sa s druhým najväčším mestom Portugalska a hlavným mestom provincie Duoro. Prechádzka „horným“ mestom. Barokové kostoly Igreja do Carmo, známy vďaka nezameniteľnej výzdobe jeho bočnej steny, a susedný Igreja dos Carmelitas, barokový kostol Clérigos s ikonickou zvonicou Torre di Clérigos, ktorá je so svojou výškou 75 metrov viditeľná z rôznych častí mesta a stala sa jedným z jeho symbolov. Najkrajšie kníhkupectvo sveta Livraria Lielo fungujúce už viac ako sto rokov, námestie Aliados, tržnica Bolhao, či historická secesná kaviareň Majestic ale aj nádražie Sao Bento s monumentálnou výzdobou typickými modro-bielymi obkladačkami azulejos. Návrat do hotela.

2. deň – raňajky, prehliadka historického centra priliehajúceho k nábrežiu rieky Duoro, prechádzka malebnými uličkami okúzľujúcej štvrte Ribeira, s nezameniteľnou atmosférou, ktorá je zaradená na zozname UNESCO. Vyhliadka  z ikonického dvojposchodového Eiffelovho mosta Ponte Luis I. Katedrála Sé do Porto – patriaca k najstarším pamiatkam Portugalska. Pokračovanie do štvrte Barredo s domami nakláňajúcimi sa do strán - nákupná trieda Rua das Flores, gotický kostol sv. Františka s honosnou zlatou výzdobou, burzový Palácio da Bolsa a ďalšie významné mestské paláce a chrámy. Popoludňajší presun na druhý breh rieky a degustácia svetovo presláveného portského vína spojená s prehliadkou miestnych pivníc v časti mesta Vila Nova de Gaia. Fakultatívne plavba loďou k ústiu rieky Duoro do Atlantického oceánu alebo jazda historickou električkou po nábreží až k oceánu. Návrat do hotela. Fakultatívne návšteva predstavenia portugalského hudobného žánru fado.

3. deň – raňajky, fakultatívne celodenný výlet loďou údolím rieky Duoro. Transfer do srdca regiónu presláveného pestovaním vínnej révy, z ktorej sa vyrába portské víno. Nalodenie a plavba do Porta s jedinečnými vyhliadkami na strmé svahy vinárskej oblasti, ktorá je často označovaná za najmalebnejší vinársky región Európy. Na lodi je podávaný obed. Alternatívne individuálny program v Porte – Casa do Infante  (Kniežací dom), rodisko slávneho princa Henricha Moreplavca, hlavného predstaviteľa veľkých portugalských objaviteľských výprav, lanová dráha Guindais, Múzeum portugalskej fotografie, či vyhliadka na mesto z kláštora Mosteiro da Serra do Pilar. Návrat do hotela.

4. deň - raňajky, výlet do okolia Porta, presun do významného pobrežného mesta Aveiro, ktoré je označované za „portugalské Benátky“.  Možnosť plavby na typických lodiach miestnymi kanálmi. Návrat do Porta, odlet.


V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Porto - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., palivový a emisný príplatok 25 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 55 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 150 EUR/3 noci.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    

Pamiatky v programe pre leták:
most Ponte Luis | kníhkupectvo Livraria Lielo | Aveiro

PortoPortoPortoPortoPortoPortoPortoPortoPortoPortoPortoPortoPortoPortoPortoPortoPortoPorto
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Porto

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
14.6.2023 - 17.6.20234leteckáViedeň535,05 € (615,00 €)Objednať
11.10.2023 - 14.10.20234leteckáViedeň535,05 € (615,00 €)Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Portugalsko

   Krajina neobmedzených možností, ktorú sa oplatí vidieť! Čo nám táto čarokrásna krajina ponúka? Nádherné piesočnaté pláže so zlatistým pieskom, najviac slnečných dní v Európe v rámci leta, bohaté historické pamiatky, luxusné obchody, kľukaté uličky s príjemnými kaviarničkami a reštauráciami i úžasnú vôňu atlantického oceána. A aby toho nebolo málo, muži si túto krajinu zamilujú už len pre pravé portugalské víno Portské, môžu si naplno vychutnať kvalitný futbal a poriadne sa zabaviť s partiou. Nežnejšie pohlavie rovnako nebude ľutovať dovolenku v Portugalsku. Čo sa týka nákupov Bairro Alto a Chiado sú hlavným centrom alternatívnych značiek.

  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Portugalsko

destinacie

Dovolenkové info

Portugalsko - priemerné teploty

               V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   IX.
Vzduch:    24     26    29      29     27    23
Voda:        17     20    23      23     22    19

Portugalsko - čas prepravy

   Portugalsko letecky:
   Prílet: Faro
   Let z Bratislavy: 3:20 h.
   Transfer z letiska: 0:50 - 1:15 h.dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk