Moskva - ľadová kráľovná

Rusko / Moskva

Kategória zájazdu Poznávacie zájazdy

Moskva - ľadová kráľovná

Program

Program zájazdu Moskva - ľadová kráľovná

Ochutnajte s nami zimnú nádielku Moskvy. Namiešali sme pre Vás ozaj špeciálnu kombináciu. Uvidíte starú dobrú klasiku MGU, GUM, Červené námestie, Kremeľ, Chrám Krista Spasiteľa, metro stanice a pod. Osvedčenú kombináciu sme osviežili o návštevu Hviezdneho mestečka, odkiaľ štartoval do vesmíru Gagarin, či Ivan Bella, skanzen Kolomenskoje so zimnými radovánkami, tradíciami, čajom, koláčmi a tradičným ruským obedom. V neposlednom rade sme pridali korčuľovanie na najväčšom klizisku na svete, kde nájdete ľadové kreácie od výmyslu sveta.


Program:


1.Deň

Odlet a prílet do Moskvy vo večerných hodinách

Transfer do hotela 3* a ubytovanie

Voľný čas


2.Deň

Raňajky v hoteli

10:00 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela 

Autobusová Exkurzia po Moskve (4 hodiny) – uvidíte napr. Tverskú ulicu, Parlament, bývalu centrálu KGB, Liubjanske námestie,Chrám Krista Spasiteľa, Biely dom, Vorobjove hory (panoráma mesta), MGU (Moskovká štátna univerzita), Park Víťazstva/Pamätník zasvätený druhej svetovej vojne a ect. Prehliadka zahŕňa zastávky pri jednotlivých pamiatkach, čas na fotenie. Nezahŕňa vstupy do pamiatok.

14:00 prestávka na obed

Pokračujeme Exkurzia po srdci Moskvy – pešia exkurzia po historickom centre mesta. Návšteva Kremľa a katedrály. Zvonica Ivana Veľkého, cár-zvon, cár-delo. Námestie katedrál – Uspenkaja katedrála, Blagoveščenskaja katedrála, Alexandrovská katedrála. Prehliadka Červeného námestia, Alexandrovský sad, Manéžne námestie a GUM. Voľný čas.


3. Deň

Raňajky v hoteli

O 10:00 stretnutie so sprievodcom na recepcii

Exkurzia po podzemných palácoch Moskvy – Ide o jedinečnú prehliadku moskovským metrom a jeho skvostami. Vypočujete si históriu moskovského metra a pozrite si jeho najkrajšie stanice ako napríklad Námestie revolúcie, Kyjevskaja, Komsomolskaja, Novoslabodskaja či Bieloruská a mnoho iných.

12:00 Exkurzia Kolomenskoje Kolomesnskoje je skanzen resp. múzeum v prírode, ktoré sa nachádza na predmestí Moskvy. Komplex meria 390 hektárov. Podľa archeologických nálezov je známe, že tieto miesta boli obývané už v dobe Kamennej, usaádzali sa hlavne pri rieke Moskva a jej prítokoch. Prvé písomné zmienky o Kolomenskom pochádzajú z roku 1336.  V 16 st. si ho cárska rodina vybrala za svoje letné sídlo.V tomto období bol vybudovaný aj chrám Nanebovstúpenia Krista, ktorý je aj v zozname pamiatok UNESCO a bol postavený na počesť narodenia Ivana Hrozného.

V termíne do 03.12.2017 a po 20.03.2018 vás čaká interaktívna prehliadka „Ruské sviatky naprieč stáročiami“

Počas tejto exkurzie Vám priblížime ruské tradície z oblasti Kolomenskoje rôznych vrstiev obyvateľstva. Sústredíme sa hlavne na zvyky a tradície obyčajného ľudu 19.-20. storočia. V interaktívnej časti si môžete vyskúšať sami niektoré obyčaje. Samozrejme, čaká na Vás tradičný ruský čaj a koláče.

14:00 voľný čas

15:00 odchod do Moskvy a tradičný neskorší ruský obed v Izmajlovskom Kremli

V termíne od 03.12.2017 – 20.03.2018 interaktívna prehliadka „Ruská zima“

Sprievodca Vás prevedie komnatami paláca cára Alexeja Michalojviča, ktorý svojou krásou prekvapí každého návštevníka. Povozíte sa na tradičných ruských saniach s konským pohonom (tzv. Trojka) a zahráte si tradičné ruské hry na sviežom vzduchu.  Nebudú chýbať ani rozprávkové bytosti či historické osobnosti ako napr. sám cár Alexej Michajlovič a cárovná Nataliya Kirilovna. Samozrejme, čaká na Vás tradičný ruský čaj a koláče. Tradičný ruský obed v Kolomenskom

Návrat do hotela

Voľný čas


4.Deň 

Raňajky v hoteli

09:00 stretnutie so sprievodcom na recepcii

10:20 Exkurzia „Hviezdny klasik“ do známho Moskovského planetária  Múzeum má niekoľko sál s rôznym zameraním. My si pozrieme časť, ktorá sa nazýva Uránia. Zoznámite sa s históriou planetária a tiež s procesom vývoja štúdia vesmíru za pomoci rôznych nástrojov a metodík. Privíta Vás  hvezdár, dobový astronóm, ktorého obkolesujú starodávne knihy a nástroje. V časti zasvätenej histórii moskovkého planetária nájdete mnoho fotografií, dokumentov, kníh a prístrojov, ktoré boli späté s múzeom od r. 1929 do dnes.  Na poschodí sa ešte o niečo viac priblížime vesmíru. Uvidíte glóbusy Zeme, Mesiaca, Marsu a Venuše. Sú to naši najbližší susedia, ktorí s nami majú niečo spoločné. Každá z nich je jedinečná- Mesiac svojimi púšťami, temnými moriami a kratérmi. Červený záhadný Mars nám vyráža dych obrovskými vulkánmi a Venuša potokmi zatuhnutej lávy. Zem je z nich najkrajšia  a jediná živá.

11:20 Pozrieme si krátky film „Pohyb Zeme“

12:30 Presun do múzea kozmonautiky

14:00 Exkurzia do múzea Kozmonautiky

Počas exkurzie sa oboznámite so sovietskou a ruskou kozmonautikou. Napríklad so vznikom tohto priemyslu v ZSSR, prvými vesmírnymi jazdcami, prvými družicami Zeme, s prvým letom človeka do vesmíru, s letmi kozmických aparátov na Mesiac a pod.

15:00 Voľný čas na obed

16:00 Exkurzia „Tajomstvá a legendy VDNCH“ – pešia exkurzia po slávnom VDNCH. Dozviete sa históriu vybudovania výstaviska, uvidíte najznámejšie pavilóny, fontány a legendárne Zelené divadlo. Zistíte, čo je vyobrazené na oblúku južného vchodu, prečo je vo VDNCH kruhová kino panoráma, kde stále prijímajú pionierov či čarujú s počasím. Želajte si niečo pri pamätníku „Šťastnej rodiny“. V zime sa VDNCH mení na rozprávkovú krajinu pokrytú ľadom a ľadovými sochami. Využite jedinečnú šancu zakurčoľovať si na najväčšom klzisku na svete  (20 549m2). Korčuľovanie za doplatok – 12€/osoba  


5. Deň

Raňajky v hoteli

Voľný čas

Poobede transfer na letisko


V cene:

Ubytovanie v hoteli Gamma-Delta 3* Izmailovo

Raňajky v hoteli

Transfer z letiska a na letisko v Moskve

Transfery  v rámci exkurzií

Všetky exkurzie a vstupy do jednotlivých objektov uvedených v programe + obed

Sprievodca v slovenčine/češtine


Cena nezahŕňa:

víza – 75€/osoba

poistenie – 10€/osoba/zájazd 

prenájom korčúľ a lístok na klzisko – 12€/osoba

letenky od 120€/osoba (spiatočná letenka)


*na požiadanie Vám vieme urobiť konkrétnu ponuku aj s letenkou

Moskva - ľadová kráľovnáMoskva - ľadová kráľovnáMoskva - ľadová kráľovnáMoskva - ľadová kráľovnáMoskva - ľadová kráľovnáMoskva - ľadová kráľovnáMoskva - ľadová kráľovnáMoskva - ľadová kráľovnáMoskva - ľadová kráľovnáMoskva - ľadová kráľovnáMoskva - ľadová kráľovná
program

Dovolenkové info

Rusko - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Rusko Doklady k vycestovaniu do Ruska:
   - platný cestovný pas a vízum
   - cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov od ukončenia platnosti víz
   - od 15.01.2007 platí povinnosť registrácie cudzincov. Zodpovednosť za registráciu nesie pozývajúca osoba

Časový posun v Rusku :
   - SEČ +2 hodinydovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk