Z Machu Picchu do Ria

Peru, Brazília

Kategória zájazdu Poznávacie zájazdy

Z Machu Picchu do Ria

Program

Program zájazdu Z Machu Picchu do Ria


1: PRAHA (VIEDEŇ) – LIMA
Odlet z Prahy (Viedne), prílet do Lima. Po vybavení pasových formalít nasleduje transfer do hotela. Ubytovanie a nocľah.

2: LIMA
Celodenná prehliadka hlavného peruánskeho mesta Lima (UNESCO), kedysi najbohatšieho mesta sveta, ktoré v roku 1535 založil španielsky dobyvateľ Francisco Pizarro na brehoch rieky Rimac. Prejdete sa cez námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom aj po štvrti Miraflores. Vedľa koloniálnej architektúry tu nájdete aj moderné budovy, nákupné galérie, luxusné obchody a reštaurácie s vybranými lahôdkami bohatej peruánskej kuchyne. Prezriete si katedrálu, kostol s kláštorom Santo Domingo, múzeum Larco a tiež pyramídu Huaca Pucllana z nepálených tehál. Návrat do hotela, nocľah v Lima.

3: LIMA – CUSCO – POSVÄTNÉ ÚDOLIE
Ráno transfer na letisko a prelet do mesta Cusco (UNESCO). Nasleduje cesta do Posvätného údolia s výhľadmi na zasnežené vrcholky Ánd. Návšteva indiánskej dedinky Chinchero, ktorá je známa pestrofarebným trhom a nádhernými textíliami. Popoludní potom chrámový komplex Ollantaytambo s pôvodnou dedinou Inkov neďaleko rieky Urubamba. Po prehliadke sa presuniete vlakom pod Machu Picchu do dediny Machu Picchu Pueblo (predtým Aquas Calientes). Ubytovanie a nocľah.

4: MACHU PICCHU – CUSCO
Skoro ráno transfer autobusom k bránam Machu Picchu (UNESCO). Čaká Vás nezabudnuteľná prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov uprostred hôr a džungle. Spoločne so sprievodcom navštívite námestie, všetky svätyne, observatória, terasy aj obytné budovy. Zdatnejší môžu vyšplhať na vrchol Huayna Picchu (fakultatívne), odkiaľ sa ponúka nezabudnuteľný pohľad na obrovské rozvaliny tohto záhadného mesta Inkov. Návrat autobusom do Machu Picchu Pueblo a ďalej vlakom pozdĺž rieky Urubamba do Cusco. Nocľah v Cusco.

5: CUSCO
Prehliadka najkrajšieho peruánskeho mesta. Meno mesta bolo symbolom jeho významu - Cusco (alebo tiež Qosqo) znamená v kečuánčine pupok, stred. Cusco leží vo výške 3.400 metrov nad morom. Obdivovať tu budete najmä bohato zdobené koloniálne domy a kostoly s kamennými stenami okolo námestia Plaza de Armas, chrámový komplex Coricancha - kedysi pokrytý ťažkými plátmi zlata, spletité uličky a trhovisko. Ďalej navštívite aj mohutnú pevnosť Sacsayhuaman a sochu bieleho Krista, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto. Nocľah v Cusco.

6: CUSCO - FOZ DO IGUACU
Transfer na letisko, odlet do Foz do Iguacu. Transfer do hotela vo Foz do Iguacu, nocľah.

7: VODOPÁDY IGUACU Z ARGENTÍNSKEJ STRANY – SÚTOK RIEK PARANÁ A IGUACU
Prehliadka vodopádov Iguacu z argentínskej strany. Cesta vláčikom k najväčšiemu vodopádu - k "Diablovej tlame", kde sa do hlbín valí ohromná masa vody. Pod baldachýnom vodnej triešte si môžete vychutnať a zachytiť dychberúce kúzlo majestátnych vodopádov. Prechádzka pokračuje k ďalším vyhliadkam, odkiaľ si môžete prezrieť vodopády zo spodnej aj hornej časti. Pôvabná dúha klenúca sa nad vodopádmi len umocní ich kúzlo. Po neskorom obede sa presuniete k sútoku riek Paraná a Iguacu na hraniciach Brazílie, Argentíny a Paraguaja. Návrat do hotela, nocľah.

8: VODOPÁDY IGUACU Z BRAZÍLSKEJ STRANY – PRIEHRADA ITAIPÚ
Prehliadka vodopádov Iguacu z brazílskej strany. Širšie ako Viktóriine vodopády a vyššie než Niagara ponúkajú nezabudnuteľný pohľad na 275 vodopádov a kaskád padajúcich do hĺbky až 80 m. Fakultatívne vyhliadkový let helikoptérou nad vodopádmi, alebo tiež jazda terénnym vozidlom s následnou plavbou tryskovým motorovým člnom pod vodopádmi Iguacu. Nasledovať bude výlet k jednému z technických divov sveta, priehrade Itaipú, ktorou sa pri maximálnom vyťažení prevalí 40 x viac vody, než vodopádmi Iguacu. Návrat do hotela a nocľah vo Foz do Iguacu.

9: FOZ DO IGUACU – RIO DE JANEIRO
Ráno transfer na letisko a prelet do Rio de Janeiro. Transfer do hotela a ubytovanie. Popoludní výlet k jednému zo symbolov Ria - svetoznámej Cukrovej homole. Začnete prechádzkou okolo preslávených pláží Ria. Následne prvou kabínkovou lanovkou vyjdete najskôr na horu Urca a ďalšou kabínkovou lanovkou dôjdete na Cukrovú homoľu (Pao de Acúcar), odkiaľ sa môžete kochať nádherným pohľadom na najkrajšie mesto sveta. Nocľah v Rio de Janeiro.

10: RIO DE JANEIRO
Dopoludňajší výlet k soche Krista Vykupiteľa, ďalšiemu symbolu Rio de Janeiro. Po jazde autokarom okolo jazera Rodrigo de Freitas prídete na úpätí hory Corcovado, odkiaľ pôjdete pohodlnou pozemnou lanovkou tropickým pralesom Tijuca až tesne pod vrchol Corcovada. Po absolvovaní záverečných schodov k soche Krista Vykupiteľa (Cristo Redentor) na vrcholku Corcovada sa Vám naskytne fantastický pohľad na Rio de Janeiro. Ďalej prehliadka centra mesta. Popoludní voľný program, možnosť relaxácie na jednej z pláží (Copacabana alebo Ipanema). Nocľah v Rio de Janeiro.

11: RIO DE JANEIRO - ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Dopoludnia voľno, popoludní odchod na letisko, odbavenie a odlet s prestupom do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
miestne prelety a letiskové poplatky
10 x nocľah v 3 * a 4 * hoteloch s raňajkami
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby česky hovoriaceho sprievodcu (min. 10 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 489,- EUR
fakultatívny vstup na Huyana Picchu, nutné objednať v predstihu, platba na mieste sprievodcovi 15, - USD. Tento vstup povoľuje počas vyhradeného času opustiť areál Machu Picchu a znovu sa vrátiť
fakultatívny vyhliadkový let helikoptérou nad vodopádmi Iguacu (10 minút letu: cca 125, - USD / osoba)
fakultatívna jazda terénnym vozidlom s následnou plavbou tryskovým motorovým člnom pod vodopádmi Iguacu (cca 70, - USD)
fakultatívne výlety a vstupy
prepitné
cestovné poistenie ECP 5,- EUR/osoba/deň
Z Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do RiaZ Machu Picchu do Ria
program

Objednať termín

Termíny k zájazdu Z Machu Picchu do Ria

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
5.10.2021 - 16.10.202112leteckáPraha3 549,00 € (3 859,00 €)Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Brazília

   Brazília je krajina rôznych typov dovolenky. Sever a severovýchod krajiny láka k leňošeniu na krásnych plážach s bielym pieskom, na západe sa môžete štverať na nádherné štíty Ánd a v strede krajiny si môžete užívať pochod Amazonským pralesom - najväčší tropický prales na svete.
  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Brazília

destinacie

Dovolenkové info

Brazília - priemerné teploty

                I.   II.   III.    IV.    V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   X.   XI.   XII.
Vzduch:    29   30    30     29     28     28    26     26     26     28    29    29
Voda:        25   26    26     26     26     24    23     23     23     24    25    25

Brazília - čas prepravy

   Prílet : Rio de Janeira
   Let z Viedne / Prahy : 24:00 - 36 h
   Transfer z letiska do stredísk v Rio de Janeiro: 0:20 - 3:00 hod.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Brazília - doplňujúce informácie k dovolenke

Vlajka Brazília Doklady k vycestovaniu do Brazilie:
   - platný cestovný pas
   - vízum sa nevyžaduje pri pobytoch do 90 dní

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Brazílii :
   - SEČ -3 až -5 hodíndovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk