Keňa


Keňa - dovolenka, destinácie, last minute, first moment, praktické informácie


   Keňa je prímorský štát ležiaci vo východnej Afrike pri brehoch Indického oceánu. Ponúka množstvo tipov na nádherné prežitie dovolenky, ako sú napríklad neodolateľné savany, krásne piesčité pláže, pre odvážlivcov je tu Safari, bohatý morský život ponúkajúci množstvo príležitostí pre vodné športy, a tiež aj neodolateľné koralové útesy.
Už spomínané Safari je v Keni najviac vyhľadávanou turistickou atrakciou. Mnoho kilometrov prírodnej zoologickej záhrady s možnosťou pozorovania zvierat v ich prirodzenom prostredí ponúka dovolenkujúcim nezabudnuteľný zážitok. Tento skutočný nedotknutý raj na zemi ponúka priestor na prežitie skvelej, nezabudnuteľnej a hlavne exotickej dovolenky.
Dejiny Kene siahajú až niekoľko miliónov rokov do minulosti. Pri jazere Turkana boli objavené skameneliny najstarších ľudských bytostí Homo habilis a Homo erectus. V novšej histórii obsadzovali Keňu rôzny obchodníci ako napríklad Arabi v 8. storočí, či Portugalci, alebo Briti v 19. storočí. Keňa je pokrytá väčšinou nížinami, no vo vnútrozemí je aj niekoľko lávových pohorí.

   Dovolenka Keňa   Last minute Keňa

Dovolenkové destinácie Keňa

Keňa - najnavštevovanejšie dovolenkové destinácie :


Keňa Severné pobrežie
   Severné pobrežie ponúka množstvo kvalitných hotelov, reštaurácií a rôznych apartmánov. Tieto hotely sa takmer všetky nachádzajú priamo na pobreží len kúsok od mora. Severné pobrežie ponúka veľa pekných a piesčitých pláží, najznámejšia je Bamburi beach. Toto očarujúce pobrežie vás uchváti svojou krásou, koralovými útesmi a množstvo iných vynikajúcich ponúk na prežitie kvalitnej dovolenky.
aktuálna ponuka : Dovolenka Severné pobrežie    Last minute Severné pobrežie
___________________________________________________________________________________

Keňa Južné pobrežie
   ponúka veľa kvalitných a čistých pláží ako napríklad Diani beach dlhú až 13 km. Je tu veľa luxusných hotelov s miestnou, ale aj zahraničnou kuchyňou. Toto pobrežie je turistami vyhľadávané aj vďaka svojmu voľne dostupnému koralovému pobrežiu.
aktuálna ponuka : Dovolenka Južné pobrežie    Last minute Južné pobrežie
___________________________________________________________________________________

Keňa Malindi
   Malindi je malým kúskom raja v Keni. Tento malebný prístav s neveľkým mestečkom má bohatú históriu a ponúka veľa možností pre kvalitnú dovolenku. Krásne piesčité pláže, horúce africké slnko, neodolateľná, ba až priezračná voda, koralové útesy ponúkajúce nezabudnuteľný zážitok pre potápačov a mnoho iných možností vrátane vodných športov. Toto je Malindi. Milovníci dobrej dovolenky nepohrdnú pozorovaniu odlivu, pri ktorom sa odkrývajú uchvacujúce útesy, či výlet na lodi so skleneným dnom, kde sa dajú vidieť krásy koralového pobrežia. Nadšenci rybárčenia majú možnosť vyplávať na otvorený oceán a zažiť svoju vysnívanú a jedinečnú rybačku.
aktuálna ponuka : Dovolenka Malindi    Last minute Malindi
___________________________________________________________________________________

Keňa Watamu
   Watamu má vlastný morský národný park, kde bol pred nejakým časom zakázaný rybolov. Watamu ponúka ešte krajšie koralové útesy ako sú v Malindi. Tu vo Watamu nájdete množstvo príležitostí pre vodné športy a na svoje si prídu aj vyznávači kvalitného potápania. Toto malebné mestečko ponúka zamilovaným romantické uličky ako stvorené na prechádzku, lákajúce svojou architektúrou typickou pre tento kraj. Malebnosť tohoto prostredia vás očarí natoľko, že zabudnete na starosti všedného života a necháte sa unášať pocitom dobre prežitej dovolenky.
aktuálna ponuka : Dovolenka Watamu    Last minute Watamu
___________________________________________________________________________________

Keňa Mombasa
   Mombasa je druhé najväčšie mesto v Keni. Toto vyhľadávané turistické miesto ponúka veľa kvalitných hotelov priamo na pobreží. Mombasa má tiež bohatú históriu a kultúru a je tu veľa možností na prezeranie pamiatok, ako napríklad železnica ešte z čias kolonizácie. V meste je veľký prístav a taktiež niekoľko naozaj pekných piesčitých pláží. Niektoré sú súkromné. Asi najznámejším lákadlom je morský Národný park Mombasa, ponúkajúci bohatstvo koralových útesov. Nadšenci turistiky majú možnosť navštíviť prírodnú rezerváciu Simba Hills.
aktuálna ponuka : Dovolenka Mombasa    Last minute Mombasa
___________________________________________________________________________________

Keňa - priemerné teploty


                I.   II.   III.    IV.    V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   X.   XI.   XII.
Vzduch:    29   30    31     28     27     26    26     27     28     28    29    29
Voda:        27   28    29     28     27     25    24     24     25     25    27    27

Keňa - čas prepravy


   Prílet : Moi Mombasa
   Let z Bratislavy ( Viedne ) : 8:00 - 10:00 h
   Transfer z letiska do stredísk: 0:50 - 2:00 hod.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Keňa - odkazy

Zaujímave / dôležité odkazy pre dovolenka Keňa:
   Oficiálna stránka Keňa (angličtina)
   Wikipedia - Keňa
   Veľvyslanectvo SR v Keni
   Dovolenka Keňa
   Last minute Keňa

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk