* Marakéš – jednodenný výlet
   Na potulky najstarším mestom Maroka sa vydáte už v skorých ranných hodinách, kedy spolu s kvalifikovaným sprievodcom začínate objavovať jeho exotické krásy. Mestečko s prívlastkom kultúrnej a historickej pokladnice, si vás takmer okamžite získa najmä svojou neopakovateľnou atmosférou. Unikátom je najmä množstvo budov nesúcich výraznú červenú farbu a taktiež prekrásna palmová oáza, ideálna na strávenie romantických prechádzok vo dvojici. Historický Marakéš svojich návštevníkov očarí i skutočne netradičnou polohou. Kým jedna časť krajiny vám ponúkne takmer idylický pohľad na horúcu marockú púšť, z druhej časti sa vám naskytá pohľad na prekrásnu scenériu zasnežených vrcholkov Vysokého Atlasu. Počas fakultatívneho výletu v histórii opradenom Marakéši navštívite exteriér mešity Koutoubia, Saadské hrobky, velkovezírsky palác Bahia i slávnu marakéšsku tržnicu. Po výdatnom obede však svojou návštevou poctíte i námestie Djema El-Fna, patriace medzi najokúzľujúcejšie miesta v Maroku.

* Marakéš – Essaouira/ dvojdenný výlet
   Fakultatívny výlet Marakéš – Essaouria je obdobnou verziou prvého zájazdu, predĺženou o jeden deň. Počas predĺženého pobytu navštívite okrem Saadských hrobiek, marakéšskej tržnice či palácu Bahia i mnoho ďalších, nemenej známych kultúrnych pamiatok. Medzi nimi napríklad i spomínané okúzľujúce námestie Djema El-Fna, ktoré si vďaka prenocovaniu užijete i počas noci. Práve po zotmení sa totiž mení na miesto gurmánskych zážitkov. Po prehliadke exotického Marakéša na vás čaká ubytovanie v kvalitnom štvorhviezdičkovom hoteli s fantastickou večerou. Ak sa vám však po výdatnej marockej večeri zachce ďalšieho spoznávania blízkeho okolia, pokojne sa vydajte na večernú prechádzku spomínaného námestia či prehliadku slávnej záhrady Majorelle. Počas druhého dňa vás ihneď po raňajkách čaká výlet do mestečka Essaouira, ktorého centrum patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za zážitok možno považovať už i samotnú cestu do mestečka, ktorá vám poskytne pohľad na nádhernú scenériu. Tešiť sa však môžete i na návštevu prístavu s portugalskou pevnosťou, židovskú štvrť či tržnicu, na ktorej možno nájsť nespočetné množstvo tradičných marockých výrobkov.

* Tafraout/ jednodenný výlet
   Tafraout, malebná krajina pohoria Atlas, unikátna svojimi tradičnými berberskými pevnosťami. Cieľom jednodenného fakultatívneho výletu do oblasti Tafraout je nie len prehliadka samotného mestečka, presláveného palmami a chutnými mandľami ale i návšteva mesta Tiznit, známeho svojou výrobou šperkov.

* Massa/ jednodenný výlet
   Netradičný typ fakultatívneho zájazdu, ktorý vám ponúka prehliadku exotickej prírody priamo zo sedadla rýchleho džípu. Počas jednodenného zájazdu na vás čaká nie len návšteva priehrady na úpätí pohoria Atlas ale i prehliadka unikátnych banánových plantáží či pieskových dún. Po chutnom marockom obede, ktorý si vychutnáte priamo z tradičného berberského domu, vás čaká prehliadka prírodnej rezervácie pre vtáctvo a návšteva pláže, ktorá vám poskytne vytúžený oddych. Po zaslúženom odpočinku váš výlet zakončíte prekrásnym panoramatickým výhľadom na rybársku dedinku Tifnit a v prípade záujmu možno navštíviť i zaujímavú, tradičnú keramickú dielňu.

* Maroko – kráľovské mestá Rabat, Meknes, Fez,
   V prípade, že patríte k akčnejšiemu typu dovolenkárov a vylihovanie na pláží nie je pre vás pravým oddychom, využite možnosť prehliadky nádherných, marockých kráľovských miest. Ako prvá na vás čaká prehliadka hlavného mesta Casablanca, s unikátnou mešitou Hassana II. Hneď po nej sa môžete vybrať na potulky mestom Rabat, ktoré na vás zapôsobí najmä pevnosťou Kasbah a mešitou Tour Hassan, v ktorej možno nájsť mauzóleum Mohameda V. Po návšteve mesta Rabat možno svojou návštevou poctiť i mesto Meknes, patriace do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Za návštevu však bezpochyby stojí i bývalé rímske mestečko Volubilis. Unikátna je svojimi historickými manufaktúrami na výrobu olivového oleja, zachovanými farebnými mozaikami s morskými motívmi i bránou Bab al Mansour, považovanú za najkrajšiu v Maroku. Jedným z najstarších no zároveň najkrajších historických miest v Maroku je i mesto Fez, členiace sa na tri časti. Navštíviť možno tzv. Medinu - Staré mesto s hradbami, Nový Fez i oblasť Ville Nouvelle. Každá zo spomínaných troch oblastí svojim návštevníkom ponúka niekoľko zaujímavostí, medzi nami napríklad mešitu Karaouiyne s 270 stĺpmi a 14 bránami, najväčšie predajne kobercov či prekrásne farebné záhrady.

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk