Podrobný návod ako si objednať dovolenku cez internet

Dovolenka cez internet

Ako si objednať dovolenku cez internet...


   Ak sa neviete rozhodnúť, do akej krajiny by ste chceli cestovať, môžete si najprv prečítať zopár zaujímavostí v časti dovolenkové destinácie.
Ak sa rozhodujete na základe ponuky konkrétnych hotelov alebo máte presné kritériá, podľa ktorých si vyberáte dovolenku, kliknite v menu na dovolenka.
Zvoľte si kritériá, ktoré najviac vystihujú Vaše predstavy o dovolenke.

Vyplníte :
Kategória zájazdu : kliknutím na šípku si rozbalíte možnosti, o aký typ zájazdu máte záujem, napríklad pobytový, poznávací, lyžiarsky, golfový, a podobne.
Krajina : kliknutím na šípku sa Vám rozbalia krajiny, v ktorých môžete stráviť Vašu dovolenku. Kliknite na tú krajinu, ktorá Vás zaujíma. Ak si krajinu nevyberiete, systém Vám ponúkne na základe Vašich kritérií všetky krajiny. Ak máte presne vytipovanú oblasť alebo dokonca mesto, môžete to zvoliť v ďalších oknách, napríklad Krajina : Grécko, Oblasť : Rodos, Stredisko : Faliraki. Systém Vám následne ponúkne dovolenku len v mestečku Faliraki.
Odchod najskôr : kliknutím na malý kalendárik sa Vám zobrazí kalendár, v ktorom zadáte dátum, kedy môžete najskôr vycestovať na dovolenku.
Príchod najneskôr : vyplníte dátum, kedy sa môžete najneskôr vrátiť z dovolenky. V rozpätí dátumov, ktoré zadáte, Vám budú vyhľadané všetky termíny pobytov v príslušnej krajine.
Nezabudnite, že termíny odletov zo Slovenska sú obmedzené a nelieta sa do každej krajiny každý deň. Nechajte si dostatočný priestor medzi najskorším odchodom a najneskorším príchodom a systém Vám ponúkne, presne v ktorých jednotlivých termínoch odlietajú / odchádzajú cestovné kancelárie.
Dĺžka pobytu : môžete si vybrať klasický týždeň, teda 8 dní / 7 nocí alebo predĺžený 10 dní / 9 nocí až 13 dní / 12 nocí. Ak sa rozhodnete ísť na dovolenku na viac dní, môžete si vybrať 14 dní / 13 nocí a viac.
Doprava : môžete si vybrať typ dopravy, ktorý Vám vyhovuje najviac. Viete si vybrať autobusovú, kombinovanú ( zahŕňa cestu tam autobusom a späť letecky alebo opačne ), leteckú dopravu, cestu vlakom alebo vlastnú dopravu.
Letisko : ( ponúkne sa len pri zadaní leteckej dopravy )môžete si vybrať, z ktorého mesta chcete odletieť na Vašu dovolenku.
Typ ubytovania : záleží na Vás, aký typ ubytovania preferujete. Napríklad hotel, apartmán, štúdio, rezidenciu, chatu, penzión ...
Počet hviezdičiek : udáva kvalitu a úroveň hotela, jeho vybavenie, služby ...
Stravovanie : pokiaľ si vyberiete stravovanie all inclusive, štandardne zahŕňa raňajky, obedy, večere a konzumáciu miestnych alko aj nealko nápojov. Ponuka jednotlivých hotelov sa však pod nápisom All inclusive môže líšiť, a preto odporúčame prečítať si, čo všetko All inclusive zahŕňa priamo pri ponuke konkrétneho hotela.
Plná penzia zahŕňa raňajky, obedy a večere.
Polpenzia znamená, že máte zabezpečené raňajky a večere.
Iba zľavnené : ak hľadáte len akciové ponuky so zľavami last minute alebo first moment, tak si tu môžete zvoliť Vašu požiadavku. Ak necháte toto políčko prázdne, systém Vám ponúkne zájazdy zo všetkých voľných kapacít, nie len zľavnených.
Názov : ak máte vytipovaný hotel, môžete zadať časť jeho názvu a systém Vám vyhľadá všetky hotely, ktoré majú v názve Vami zadaný text. Neodporúčame zadávať celý názov, lebo jeden hotel môžu mať viaceré cestovné kancelárie a môžu ho označovať rôzne. Napríklad Sandy beach a Sandy beach resort a podobne.

   Nie je nutné vyplniť všetky kritériá. Okienko s kritériami, ktoré necháte prázdne, systém neberie do úvahy, napríklad ak nevyplníte dĺžku pobytu, systém Vám ponúkne dovolenky na 8 dní aj na 11, 12, 14 a viac dní. Zvlášť pri automatizovaných systémoch platí : Niekedy je menej viac.

   Po zadaní všetkých Vašich kritérií kliknite na vyhľadaj. Po kliknutí sa Vám zobrazia všetky ponuky hotelov, ktoré zodpovedajú Vašim požiadavkám. Výsledky sú radené podľa odhadovanej konečnej ceny vrátane poplatkov.
Na našej stránke si môžete prezrieť všetky vyhľadané ponuky bez toho, aby ste museli klikať na detail hotela. U nás si môžete vybavenie hotela pozrieť jednoduchým priložením myšky na jednotlivé piktogramy. Po jej priložení sa Vám zobrazí popis vybavenia hotela. Priložením myšky na fotku sa Vám zobrazí popis polohy hotela.

   Ak Vás hotel zaujal, môžete si pozrieť jeho podrobnejší opis kliknutím na tlačidlo zobraz zájazd. Po kliknutí na toto tlačidlo sa Vám okrem názvu hotela , či vzdialenosti od pláže alebo od centra, zobrazí aj detailný popis hotela ( Popis ubytovania ). Môžete si prečítať informácie o hoteli aj jeho vybavení. Takisto si môžete pozrieť fotogalériu hotela a informácie o krajine, či stredisku, kde cestujete ( tlačidlo Destinácie ).

Po prečítaní detailov hotela, či prezretí fotogalérie, si môžete prezrieť termíny, kedy by ste chceli odcestovať na dovolenku ( Výber termínu ). Zobrazí sa Vám tabuľka, v ktorej máte všetky termíny odchodov alebo odletov na dovolenku. Ak ste rozhodnutý pre konkrétny termín, môžete si urobiť predbežnú kalkuláciu. Stačí, ak kliknete na objednaj termín.

Po kliknutí sa Vám zobrazí výpočet kalkulácie. Kliknete na šípku s ponukou stravy, kde si zvolíte, aký typ stravovania chcete alebo akú stravu poskytuje ubytovacie zariadenie – platí len v prípade, ak ubytovacie zariadenie ponúka viacero typov stravovania za príplatok.
Ďalej si vyberte ubytovanie rozbalením šípky. Vyberiete si, či chcete dvojlôžkovú izbu, či dvojlôžkovú s 1 alebo 2 prístelkami. Typ izby si vyberajte podľa toho, koľko osôb cestuje. Potom zadajte počet dospelých osôb, prípadne detí, kliknutím na šípku. Dospelé osoby na základnom lôžku môžu byť iba 2. Pokiaľ cestujú 3 dospelé osoby, sú 2 dospelé osoby na základnom lôžku a 1 dospelá osoba na prístelke. Pozor však na vek detí. Podľa veku detí zadajte koľko ich s Vami cestuje. Je dôležité, aby ste dali pozor, aký je vek dieťaťa pri 1.dieťati na prístelke a aký je pri 2.dieťati na prístelke. Predídete tak nepresnostiam a rozdielom medzi Vašou kalkuláciu a kalkuláciou, ktorú Vám zašle pred objednávkou na odsúhlasenie náš dovolenkový poradca.
Takýmto spôsobom si zadajte aj povinné a nepovinné príplatky. Ak si viete sami vybaviť komplexné cestovné poistenie ( KCP ), nemusíte ho kalkulovať. Poistenie proti insolventnosti je však povinné, preto toto poistenie musí byť kalkulované. KCP zahŕňa cestovné poistenie vrátane storno poplatkov, asistenčných služieb a poistenia proti insolventnosti CK.

Po vyplnení všetkých položiek v kalkulácii sa Vám zobrazí celková cena. Pod kalkuláciou môžete vidieť aj čo základná cena zahŕňa a nezahŕňa. Ak ste vyplnili kalkuláciu správne ( všetky poplatky, rozdelenie osôb presne podľa veku detí a podobne ) zobrazená informatívna cena by mala byť konečná.

   V období last minute zliav a first moment zliav sa môže konečná cena mierne líšiť v dôsledku zmeny ceny organizátorom zájazdu alebo technickou chybou. Náš dovolenkový poradca Vám zašle aktuálnu cenu na odsúhlasenie ešte pred uzatvorením záväznej objednávky.

   Ak sa Vám kalkulovaná cena zdala vysoká alebo ste si kalkuláciu robili len informatívne môžete si vybrať iný termín a kalkulovať ten. Stačí, ak kliknete na tlačidlo "späť na výber termínu" ( nájdete ho v hornej časti pri termíne, ktorý ste si kalkulovali ).

   V prípade, že máte záujem rezervovať si hotel, ktorý ste si vybrali, vyplňte časť, kde sú údaje o objednávateľovi a cestujúcich. Do prázdnych políčok vypíšte údaje o objednávateľovi a cestujúcich. Pokiaľ idú viac ako 2 osoby, urýchlite proces vybavovania objednávky pokiaľ vyplníte údaje všetkých cestujúcich. Políčka na vypĺňanie cestujúcich pridáte kliknutím na "ďalšia dospelá osoba", ak sa jedná o osoby nad 18 rokov. Ak chcete doplniť do objednávky dieťa, pridáte ho kliknutím na "ďalšie dieťa do 18 rokov". Po vyplnení údajov o objednávateľovi a spolucestujúcich, prosím, vyplňte svoje kontaktné údaje. Napíšte svoj e-mail a telefonický kontakt. Aj keď telefonický kontakt nie je povinný údaj, odporúčame ho vyplniť, aby sme Vás vedeli kontaktovať v prípade nedoručenia e-mailovej správy. Do "poznámky" viete bližšie špecifikovať Vaše požiadavky, napríklad : detská postieľka, izba na poschodí, izby vedľa seba alebo nám môžete napísať - v prípade, ak by bol obsadený hotel, ktorý sme si vybrali, môžete nám nájsť inú alternatívu. V časti "iné" iba vyplníte, kde ste sa o nás dozvedeli. Pomôže nám to v budúcnosti v skvalitňovaní našich služieb. Za Vaše názory vopred ďakujeme. Kliknutím na zaslať objednávku odošlete nezáväznú objednávku.

   Po odoslaní objednávky si kontrolujte Vašu e-mailovú schránku. Na Váš mail Vám bude odoslané potvrdenie o prevzatí objednávky na dovolenku a link s podrobným popisom objednaného ubytovacieho zariadenia. Po preverení ubytovacieho zariadenia vo Vami vybranom termíne Vám ho rezervujeme. V období last minute nie je možné rezervovať hotel na dlhšie než 1 – 3 hodiny, a preto v prípade záväzného potvrdenia Vašej objednávky bude nutné čo najskôr uskutočniť úhradu. Budeme Vás kontaktovať, či už telefonicky alebo mailom, a oznámime Vám presnú kalkuláciu a dobu, na akú máte rezervované Vaše ubytovacie zariadenie. Následne skontrolujeme Vaše údaje a pošleme Vám záväznú objednávku. Spolu s objednávkou Vám pošleme aj všeobecné obchodné podmienky organizátora zájazdu a pokyny k platbe s číslom nášho účtu, na ktorý môžete previesť zálohu alebo uhradiť celú sumu pobytu.
Po úhrade bude vaša objednávka záväzná.

   Pokyny na cestu – čas odletu, ubytovací poukaz a podobne, obdržíte 5 – 7 dní pred odchodom. V prípade objednávky dovolenky na poslednú chvíľu však najskôr po zaplatení.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere Vašej dovolenky.

Dovolenka cez internet - naozaj rýchlo, pohodlne a jednoducho

Tešíme sa na Vaše objednávky

kolektív Ačko-travel.sk

Najobľúbenejšia dovolenka Leto


Turecko - Antalya, Alanya, Side, Belek, Kemer

Španielsko - Andalúzia, Malorka, Ibiza, Menorka, Kanárske ostrovy

Taliansko - Sicília, Kalábria, Benátska riviéra, Kampánia

Tunisko - Sousse, Monastir, Mahdia, Djerba, Tabarka

Grécko - Chalkidiki, Olympská riviéra, ostrovy : Rodos, Kos, Kréta, Korfu, Zakynthos, Thassos

Bulharsko - Slnečné pobrežie, Primorsko, Pomorie, Zlaté piesky, Nesebar, Sozopol

Egypt - Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Marsa Alam

Chorvátsko - Makarska, Istria, Kvarner, Severná Dalmácia, Stredná Dalmácia, Južná Dalmácia

Najobľúbenejšia dovolenka Exotika


Kuba, Dominikánska republika, Brazilia, Mexiko

Egypt, Keňa, Kapverdské ostrovy, Maurícius, Seychely

Spojené Arabské Emiráty, Thajsko, Malajzia, Srí Lanka, Maledivy

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk