EXOTIKA 2015/16 už v predaji


   Letné obdobie sa s nami pomaly ale isto lúči, svoje miesto prenecháva sychravej a chladnej jeseni. Mnohých z nás prepadne depresívna nálada, akosi sa poddávame smútku za slnečnými lúčmi. V skutočnosti však vôbec netreba zúfať. Každoročne sa čoraz väčšej obľube tešia exotické dovolenky, ktoré nám absenciu tepla dostatočne vynahradia. My vám prinášame zoznam najobľúbenejších exotických destinácií, ktoré vám zaručia tú pravú, nezabudnuteľnú dovolenku.

Dominikánska republika – skutočný raj na zemi, právom považovaný aj za perlu Karibiku, sa stáva čoraz obľúbenejšou destináciou, i pre slovenských dovolenkárov. Dokonalé fotografie, s bielučkými plážami a azúrovo modrým morom, sa pri návšteve Dominikánskej republiky, razom stávajú skutočnosťou. Atmosféru pravej, exotickej dovolenky, dotvárajú i všadeprítomné, vysoké palmy či horúce podnebie. Medzi najobľúbenejšie dovolenkové oblasti bezpochyby patrí letovisko Punta Cana, oblasť Boca Chica či samotné hlavné mesto – Santo Domingo.

Kuba – takzvaný ostrov slobody, vyhľadávaný najmä pre svoj typický, nezameniteľný spôsob života. Pravé cigary, kvalitný rum či odvšadiaľ sa ozývajúca, rytmická hudba, to všetko je Kuba. Okrem toho k nej však neodmysliteľne patria i všade sa premávajúce, historické autá či nádherné, piesočnaté pláže. Je len na vás, či dáte prednosť romantickej zátoke alebo nespútaným vlnám, priamo na otvorenom mori. Či už vaše kroky povedú priamo do hlavného mesta, Havany, do svetoznámeho Varadera alebo do luxusnej oblasti - Trinidad, vedzte, že dovolenka na Kube bude skutočne nezabudnuteľnou.

Thajsko – v období, kedy netrpezlivo očakávame príchod jari, sa v Thajsku teploty šplhajú k tridsiatim stupňom. Pre mnohých dovolenkárov sa tak stáva ideálnou destináciou, práve v mesiacoch január až máj. A keďže by exotická krajina nebola tou pravou exotickou, bez bielych pláží či azúrového mora, nájdete ich samozrejme i tu. V plnej kráse si ich možno vychutnať v známej oblasti Phuket, na ostrove Phi-Phi alebo v obľúbenom letovisku – Ko Samui. Ak sa Vám predsa len zachce vymeniť sladký oddych za poriadnu zábavu, pokojne svoje kroky nasmerujte do pulzujúceho, hlavného mesto – Bangkok. Okrem množstva historických pamiatok, tu nájdete i nočné kluby či najrôznejšie reštaurácie ale i moderné nákupné centrá, ukryté v obrovských mrakodrapoch.

Egypt – obľúbená dovolenková destinácia, vyhľadávaná počas celého roka. Kým počas letných mesiacov teplota presahuje štyridsať stupňov, počas zimného obdobia si tu možno vychutnať príjemné tridsiatky. Nech už Egypt navštívite v ktoromkoľvek ročnom období, nezabúdajte využiť všetky možnosti, ktoré svojim návštevníkom ponúka. Či už sú to svetoznáme pyramídy, úžasné piesočnaté púšte alebo mnohé iné, tisícky rokov staré, historické pamiatky. Taktiež je len na vás, či si krásy Červeného mora, vychutnáte v najznámejšom letovisku - Hurghada, v nemenej obľúbenom Marsa Alam alebo v nádhernom Sharm El Sheikh.

Spojené Arabské Emiráty – krajina, ponúkajúca dokonalé prepojenie tradičných kultúr s moderným svetom, sa v posledných rokoch stáva mimoriadne obľúbenou a vyhľadávanou destináciou. Na zoznam najvyhľadávanejších a turisticky príťažlivých letovísk, možno bezpochyby zaradiť či už známy Dubaj, Abú Dhabí či Ras Al Kaimah. Hotely najvyšších tried, poskytujúce výhľad na tie najkrajšie pláže či promenády, lemované vysokými palmami, to všetko sú aspekty, vďaka ktorým tieto letoviská každoročne vítajú tisícky dovolenkárov.

Spomedzi množstva obľúbených, exotických destinácií, taktiež nemožno vynechať i krajiny ako Seychely, Maledivy či známy Maurícius. Krajiny, kde pojem luxus nadobúda celkom iné rozmery. Ukrýva sa v čarovnej, exotickej prírode, v malých, rozkošných domčekoch stojacich priamo v oceáne či vo vzácnom tichu, ktoré vás počas dovolenky doslova obklopuje.

Dovolenka exotika - najobľúbenejšie dovolenkové strediská


Kuba, Dominikánska republika, Brazilia, Mexiko

Egypt, Keňa, Kapverdské ostrovy, Maurícius, Seychely

Spojené Arabské Emiráty, Thajsko, Malajzia, Srí Lanka, Maledivy

Kontaktujte nás

 
Call centrum: 036 633 45 15
E-mail: info@ackotravel.sk