Minos Hotel 4*

Grécko / Kréta / Rethymno

Kategória zájazdu Pobytové zájazdy, Pre rodiny s deťmi

180 m od pláže
1,0 km od centra
80,0 km od letiska

Minos Hotel 4*

Ubytovanie

Ubytovanie Minos Hotel 4*

Rýchly popis:
Rodinný hotelový komplex je vďaka svojej vynikajúcej polohe vzhľadom k živému centru Rethymna a širokej ponuke služieb a programov vhodný pre všetky vekové kategórie. Zažijete priateľská atmosféru a tradičnú grécku pohostinnosť.

Poloha:
180 m od pláže, 1 km od historického centra a prístavu Rethymna, 80 km od letiska v Heraklione. V blízkom okolí je dostatok nákupných možností.

Hotel:
vstupná hala s recepciou a výťahom, úschovňa batožiny, prezliekareň so sprchou, reštaurácia, á la carte reštaurácia, bar, bazén, kľudový bazén pre dospelých, ležadlá a slnečníky pri bazéne, bar pri bazéne, detský bazén so šmykľavkou a vodnými atrakciami, animácie, večery so živou hudbou, biliard, herňa, šípky, stolný tenis, šach, fitnescentrum, masážne kreslá.

Izby:
klimatizované dvojlôžkové izby typu Štandard, Superior, Deluxe a Junior Suit s možnosťou jednej prístelky. K vybaveniu izieb patrí SAT TV, chladnička (minibar za poplatok), sušič na vlasy, trezor (za poplatok), kávovar. Ku každej izbe prislúcha vlastné sociálne zariadenie a balkón s posedením. Wi-Fi internetové pripojenie zdarma.

Stravovanie:
raňajky, polpenzia alebo all inclusive. ALL INCLUSIVE – raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov. Občerstvenie počas dňa v snack bare (zmrzlina, ovocia, šaláty, koláčiky), miestne alkoholické a nealkoholické nápoje. 

Pláž:
mestská piesočnatá pláž s prímesou kamienkov, ocenená Modrou vlajkou. Plážové ležadlá a slnečníky za poplatok alebo za konzumné v plážovom bare. Plážové osušky v rámci all inclusive zdarma. Vodné športy na pláži za poplatok.

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
7, 10 resp. 11x ubytovanie s vybraným stravovaním, letecká doprava Bratislava - Heraklion - Bratislava alebo Košice - Heraklion - Košice, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci).

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 199 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR,  emisný a environmentálny príplatok 25 EUR/osoba/pobyt, pobytová taxa od 1,50 do 10 EUR/izba/noc (platba na mieste podľa kategórie hotela). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo PLUS 5 EUR/os./deň.

Typ stravy:
raňajky/polpenzia/all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:
Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min

Fakultatívne výlety:

Elafonissi - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: 48 EUR. 
Balos  - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : 66 EUR (obed na palube v cene). 
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: 54 EUR (vstupné Knossos 15 €, Múzeum 12€).
Prevelli - palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: 48 EUR (vstupné na loď 13€, monastýr 3€).

Poklady juhu ostrova - zátoky Glyka Nera a Marmara, prístav Loutro: 42 EUR (doprava loďou 18€).

Krétsky večer a sladkovodné jazero Kournas - tradičné jedlá, hudba a tance: 55 EUR.

Ceny sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.


Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*Minos Hotel 4*
ubytovanie

Objednať termín

Termíny k zájazdu Minos Hotel 4*

Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje. Po zvolení termínu Vás požiadame o ďalšie informácie na predbežnú kalkuláciu ceny.

termínpočet dnídopravaletiskácena od
4.9.2024 - 11.9.20248leteckáKošice655,93 € (979,00 €)Objednať
4.9.2024 - 11.9.20248leteckáBratislava655,93 € (979,00 €)Objednať
4.9.2024 - 15.9.202412leteckáKošice1 161,11 € (1 733,00 €)Objednať
4.9.2024 - 15.9.202412leteckáBratislava1 161,11 € (1 733,00 €)Objednať
11.9.2024 - 18.9.20248leteckáBratislava799,31 € (1 193,00 €)Objednať
terminy

Destinácia

Destinácia Kréta

   Spoznajte miesto, kde sa narodil boh Zeus. Krásne skalnaté pobrežie a nekonečné pieskové pláže dotvárajú famóznu dovolenkovú atmosféru krásneho ostrova Kréta, kde život v typických Gréckych dedinkách plynie svojím pomalým kľudným životom a pomôže Vám aspoň na chvíľku zabudnúť na dnešnú uponáhľanú dobu plnú stresu a naháňania.

  > Čítať celý článok

Články z kategórie: Grécko

destinacie

Dovolenkové info

Kréta - priemerné teploty

               V.     VI.   VII.   VIII.   IX.   IX.
Vzduch:    23     29    31      33     29    25
Voda:        21     22    24      25     24    22

Kréta - čas prepravy

   Kréta letecky:
   Prílet: Heraklion
   Let z Bratislavy: 2:20 h.
   Transfer z letiska do stredísk na ostrove: 0:20 - 2:00 h.
   Čas transferu je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch
   po trase.

Fakultatívne výlety z ostrova Kréta

KRÉTA - fakultatívne výlety

Tradičné dedinky
Pohľad do vnútrozemia, do tradičných gréckych ostrovných dedín.

Gramvousa
Celodenný výlet na ostrov Gramvousa. Kúpanie a potápanie na pláži s bielym pieskom. Prehliadka benátskej pevnosti na ostrove Imeri Gramvousa.

Elafonisi
Celodenný výlet spojený s prehliadkou jaskyne v Agia Sofii, kláštora Chrissoskalitissa a kúpaním na jednej z najkrajších pláží na ostrove Kréta s bielym a ružovým pieskom. Tejto oblasti sa pre krásu pláží a priezračnej vody hovorí aj Európske tichomorie.

Akvárium
Fakultatívny výlet do jedného z najväčších akvárií v južnej Európe, prehliadka mesta Rethymno a kúpanie v mori.

Krétsky večer
Krétske špeciality, folklór, tanec a spev.

Vodný svet
Celodenný fakultatívny výlet do aquaparku. Množstvo bazénov a ďalších vodných atrakcii.

Spinalonga
Výlet loďou na ostrov s benátskou pevnosťou, prehliadka liečebne pre malomocných, kúpanie obed s morskými špecialitami.

ostrov Chrisi
Výlet loďou za krásami mora. Najjužnejšie miesto Európy Vám ukáže céderový les a pláže s bielym pieskom.

palác Knossos
Prehliadka hlavného mesta a paláca Knossos. Okružná prehliadka Heraklionu, voľný čas na nákupy.

Safari
Výlet na džípoch do vnútrozemia Kréty cez tradičné dediny a krétsku divočinu. Výlet zakončíte kúpaním v zátoke Tholos.

Santorini
Celodenný výlet na vulkanický ostrov Santorini. Prehliadka a kúpanie na jednom z najromantickejších gréckych ostrovov. Vulkanický ostrov Vás poteší s čiernym jemným pieskom, či s prekrásnym západom slnka.

Samaria
Turistika v národného parku Samaria s prekrásnou prírodou. Celodenný výlet začína cestou autobusom do vnútrozemia Kréty so zastávkou na občerstvenie v dedinke Omalos ( 1.227 m.n.m. ). Pešia túra cca 16 km s nádhernými prírodnými scenériami končí pri Lýbijskom mori, kde sa môžete okúpať na nádhernej piesočnatej pláži.

O možnosti ďalších výletov Vás radi poinformujú delegáti jednotlivých CK.

Grécko - doplňujúce informácie k dovolenke

Foto Grécko Dovolenka, Last minute, First moment v Bulharsku Doklady k vycestovaniu do Grécka:
   - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas
   - na tranzit cez Srbsko a Macedónsko tiež postačuje platný občiansky preukaz
   - doplňujúce informácie k ceste autom : blog o cestovaní - Grécko autom

Informácie boli spracované k 13.11.2015
Pred vycestovaním dôrazne odporúčame vstupné a vízové informácie overiť na telefónnom čísle ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky - stredisko pre služby občanom: +421 2 5978 5978

Časový posun v Grécku :
   - SEČ +1 hodina

dovolenkove-info

Kontaktujte nás

 
Call centrum: +421 905 811 360
E-mail: info@ackotravel.sk